מה כולל פרויקט תמ"א 38?

תוכן עניינים מהיר

מזל טוב, הגיע הזמן לעבור פרויקט של התחדשות עירונית שגם נקרא לעיתים "תמ"א 38". אמנם מהות הפרויקט היא לחזק את המבנה כנגד רעידות אדמה, אבל אנשים רבים מחליטים בפעמים רבות להרחיב את חיזוק המבנה עד כדי שיפוץ כללי, החלפת תשתיות, עיצוב מחדש ועוד.

אם אתם עומדים לקראת פרויקט של התחדשות ובנייה בעיר, אתם ודאי תוהים מה הפרויקטים האלו בדרך כלל כוללים. ובכן, יש לציין כי כל פרויקט שונה מהקודם לו ומהפרויקט שיגיע אחריו. בעוד שחלק מהאנשים בוחרים לחזק את המבנה כנגד רעידות אדמה ולחזק את שלד הבניין בלבד, תושבים אחרים יעדיפו כבר לנצל את המומנטום ולבצע שיפוצים נרחבים בבית. לפעמים אפילו שיפוץ קומפלט של כלל הדירות במבנה והתקנת לוחות אנרגיה סולארית חדשים בגג.

החלטנו לשפץ ולחזק את המבנה! עכשיו מה?

רגע לפני שרצים קדימה, יהיה חשוב לוודא כי אתם פועלים על פי השלבים הנדרשים בתהליך. ראשית, יהיה חשוב להגיש את בקשת פרויקט הבנייה באמצעות מהנדס או אדריכל מוסמכים. לאחר הגשת הבקשה לפרויקט הבנייה וההתחדשות, נותר לכם לבחור את חברת הבנייה שתלווה אתכם בתהליך זה.

חברות בנייה עוסקות בכלל התחומים הנלווים לפרויקטים של התחדשות עירונית, לרבות התקנת תשתיות מכל הסוגים, שיפוצים חיצוניים למבנים, התקנת לוחות אנרגיה סולארית במבנה ועוד. בדרך כלל מלוות את הפרויקטים האלו חברות בנייה והתחדשות פרטיות, שנחשבות חברות יזמות נדל"ן.

מה חברת בנייה והתחדשות עירונית תבצע במבנה?

חברת הבנייה עשויה אמנם לחזק בלבד את המבנה כנגד רעידות אדמה, אבל היא גם עשויה להחליף תשתיות בבניין, לבצע עבודות איטום, לשפץ את פנים הדירות ועוד. בשורה התחתונה, הכול תלוי בתקציב עבור הפרויקט ובנכונות של הדיירים במבנה לנצל את התהליך בצורה הנכונה.

אם הדיירים בוחרים, ואכן אפשרי לבצע שיפוץ קומפלט במבנה, אזי יהיה אפשרי כנראה להשיג מחירים אטרקטיביים על כלל הפרויקט. כמו כן, בפעמים רבות יהיה אפשרי להתקין לוחות אנרגיה סולארית במבנה ולייצר חשמל מהשמש.

יזמות נדל"ן מצריכה ותק, ניסיון וגם גב כלכלי

כשאתם ניגשים לאיתור ובחירת חברת יזמות הנדל"ן והבנייה שתלווה את אתכם הפרויקט התחדשות עירונית, אתם חייבים לבחור נכון. בפועל, חלק מהחברות לא מספיק מקצועיות וחזקות כלכלית בכדי לצלוח פרויקטים מהסוגים האלו. כיצד זה יתבטא? בחומרי גלם לא איכותיים שנרכשים במטרה לחסוך כספים, באנשי מקצוע לא מספיק מנוסים, קלקולים ותקלות, כאבי ראש וכו'.

כשאתם ניגשים לבחירת חברת ההתחדשות העירונית שתלווה אתכם, תוודאו שיש מאחוריה מוניטין ורקורד מקצועיים של שנים. כמו כן, יהיה חשוב לוודא כי יש ביכולותיה של חברת ההתחדשות להעניק לכם סיוע משפטי בתהליך.

סיוע משפטי בתהליכי התחדשות ובנייה בעיר

הוחלט על תמ"א 38? אולי אפילו על התקנת לוחות אנרגיה סולארית במבנה? יופי, כעת מגיע החלק הבירוקרטי-משפטי-מקצועי. הבירוקרטיות הנלוות לתהליכים של התחדשות עירונית הן לא מעטות, בדרך כלל גם מורכבות למדי. יהיה חשוב לקבל סיוע משפטי חיצוני לחברת יזמות הנדל"ן. במילים פשוטות יותר, כשם שלחברת הבנייה יש עורך דין משלה, בפעמים רבות יהיה מומלץ לשכור שירות עורך דין התחדשות עירונית שייצג את דיירי המבנה. כך תוכלו לדעת, שמבחינה משפטית, אתם מוגנים. 

ליצירת קשר מהירה

השפעת שיעורי הריבית על הנדל״ן

פוסט זה בבלוג בוחן את הקשר המורכב בין שיעורי הריבית לשוק הנדל"ן. הוא מתעמק במנגנונים שבאמצעותם שיעורי הריבית משפיעים על מחירי הנכסים, הביקוש וההיצע, כמו

קרא עוד »